Svansen´s Dancing Crew

Svansen´s Dancing Crew

mandag 17. november 2025

To konkurranser, og to disk

Søndag var Lissie påmeldt dobbeltkonkurranse i Drammen Hundepark, og jeg var litt spent på hvordan det kom til å gå, dagen etter vår travle dag på Oslo Dog Show.

Heldigvis gikk HTM først på disse konkurransene, så vi fikk litt bedre tid på morgenen da vi ikke trang å være så tidlig til stede. Begge hundene fikk komme inn hver sin gang, Lissie for å varme opp litt og Bella for å få litt aktivisering. Bella var ikke påmeldt da hun har trukket en tann, og har gått på smertestillende og antibiotika (man vil jo ikke bli tatt for doping 😉)

Ble visst knipset mens jeg rigget banen 😅

Det virket ikke som om Lissie var alt for sliten, så jeg hadde et håp om at vi skulle få det til. Men på første starten ble det for mye tull og rot, så jeg valgte å diske oss og så jobbe oss gjennom problemene. På andre starten så jeg fort at hun var alt for sliten, og hun ville ikke gå inn i startposisjonen. Men jeg rakk ikke å tenke om vi skulle diske oss, for det fikset Lissie greit selv, ved å løpe ut av ringen 😂 Avgjørelser må jo tas raskt i slike situasjoner, og jeg lurte et øyeblikk på om vi bare skulle gå ut, men følte det ble litt feil. Så jeg fikk roet henne litt ned, og kjørt noen favorittøvelser, så hun skulle føle litt mestring - så avsluttet vi som vi skulle, og jeg jobbet med kontakt ut av ringen. Jeg tror jeg fikk reddet situasjonen greit inn. 

Det var jo veldig synd at året skulle avsluttes sånn - nå som jeg jo hadde håpet å klare å få noen flere røde, så vi etter hvert kan komme oss opp i klasse 3 😌 Vi har jo både opprykk og mellomtittel, men det er ingen vits i å tenke klasse 3 før de røde sløyfene kommer litt tettere 😉Men nå får vi bare jobbe på i vinter med å sikre øvelser og program, så skal vi nok komme sterkere tilbake. Hun gjorde det jo veldig bra på oppvisningen på Oslo Dog Show dagen før, så det er håp 😍

Nå som utstillingsresultatet er i boks, er det jo ingen vei tilbake! Det er jo nødt til å komme til nytte en eller annen gang i fremtiden 😉😄

Uansett hadde vi en veldig hyggelig dag, sammen med verdens beste "hundefamilie" 💖 Tusen takk til Norsk Freestyleforening for et strålende arrangement! Og tusen takk for i år til dere alle! Vi sees igjen i 2026! 💖

Dagen derpå... 😅
Vi lader opp til vinterens treninger 😉😍


 


Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar